CALNEX® P instalacje ze stali szlachetnej i czarnej

Calnex® P to specjalistyczny środek do usuwania osadów wapiennych. Skład produktu stanowią między innymi buforowane kwasy, dzięki czemu preparat posiada zdolność do CALNEX® Putrzymywania stałej wartości pH (w określonych granicach), co pozwala na eliminację korozyjnych właściwości kwasów wobec metali. Produkt ten efektywnie czyści, odrdzewia oraz pasywuje powierzchnię stali. Calnex® P usuwa wapno tak samo skutecznie jak kwas solny czy kwas amidosulfonowy, przy nieco mniejszej szybkości rozpuszczania.

Produkt nie ma zastosowania do czyszczenia urządzeń wykonanych z aluminium.

Najważniejsze zalety produktu Calnex® P:

 1. Wysoka szybkość odwapniania podobna do zastosowań kwasów takich jak: solny, azotowy, amidosulfonowy, bez negatywnego oddziaływania produktu na środowisko.
 2. Usuwa kamień kotłowy warstwowo, nie powoduje zalegania i zatorów w systemie.
 3. Nietoksyczny, ulega degradacji biologicznej, bezpieczny fizjologicznie.
 4. Zminimalizowane oddziaływanie korozyjne wobec metali i betonu.
 5. Nie wprowadza do obiegu zanieczyszczeń metalami ciężkimi, nie powoduje wytrącania się osadów wapnia.
 6. Tylko w nieznacznym stopniu zanieczyszcza wodę.

Posiada atest/świadectwo NIZP-PZH o nr B-BŻ-6071-13/19/D ważny do 22.03.2022

Calnex® P jest przeznaczony do czyszczenia i odrdzewiania przemysłowych układów chłodniczych, grzewczych instalacji wodnych, maszyn, dużych powierzchni, inżynierii sanitarnej. Zalecany szczególnie dla instalacji wodnych wykonanych z: żeliwa, stali czarnej, staliwa, PCV, ceramiki, warunkowo mosiądzu.

W zależności od siły przylegania osadów zaleca się stosować roztwór koncentratu o stężeniu od 5% do 50%. Następnie należy przemyć czystą wodą o stopniu czystości zależnym od zakresu zastosowań: od wody typowo przemysłowej do wody stosowanej przy wytwarzaniu żywności i napojów. Odpowiednie stężenie preparatu należy skonsultować z Technologiem CT-CARD.

Metody stosowania: nanoszenie na powierzchnię, zanurzenie, spryskiwanie, w obiegu cyrkulacji.

 

CARD 400

 

Specjalistyczne urządzenia do odkamieniania

CARD 300 / CARD 400

CALNEX® S instalacje z miedzi

Calnex® S  Preparat do usuwania osadów wapiennych z instalacji wodnych wykonanych z miedzi.

CALNEX® SCalnex® S to specjalistyczny środek do usuwania osadów wapiennych. Skład produktu stanowią między innymi buforowane kwasy, dzięki czemu produkt posiada zdolność do utrzymywania stałej wartości pH (w określonych granicach), co pozwala na eliminację korozyjnych właściwości kwasów wobec metali.

Calnex® S  jest przeznaczony do czyszczenia i odwapniania przemysłowych układów chłodniczych, grzewczych instalacji wodnych, maszyn, dużych powierzchni, inżynierii sanitarnej w zakładach przemysłowych. Zalecany szczególnie dla powierzchni wykonanych z miedzi (100% bezpieczny), ceramiki, szkła, glazury (nie ma zastosowania w instalacjach wykonanych z aluminium i stali szlachetnej).

Dozowanie preparatu Calnex® S ustala się w zależności od siły przylegania osadów. Standardowo zaleca się stosować roztwór koncentratu o stężeniu od 5% do 50%. Następnie należy przemyć czystą wodą o stopniu czystości zależnym od zakresu zastosowań: od wody typowo przemysłowej do wody stosowanej przy wytwarzaniu żywności i napojów. Odpowiednie stężenie preparatu należy skonsultować z Technologiem CT-CARD.

Metody stosowania: nanoszenie na powierzchnię, zanurzenie, spryskiwanie, w obiegu cyrkulacji.

CARD 300

Specjalistyczne urządzenia do odkamieniania

CARD 300 / CARD 400

 

 

CALNEX® C - odkamienianie instalacji wykonanych z aluminium

CALNEX® C

Calnex® C Preparat do usuwania osadów wapiennych z instalacji wodnych wykonanych z aluminium.

Calnex® C to specjalistycznym środek do usuwania osadów wapiennych, stworzonym na bazie organicznych kwasów. Posiada wysoką skuteczność rozpuszczania kamienia kotłowego. Kwasy stosowane do tej pory w środkach do odkamieniania posiadają wartość pH poniżej 1, przez co są bardzo agresywne dla metali. Calnex® C pomimo niskiej wartości pH nie jest agresywny dla określonych grup metali takich jak stal szlachetna i aluminium. Charakteryzuje się zdolnością rozpuszczania wapna porównywalną z właściwościami kwasu solnego, czy kwasu amidosulfonowego (przy nieco mniejszej szybkości rozpuszczania). Podczas stosowania środka Calnex® C w wyniku reakcji zachodzi neutralizacja, dzięki czemu dodawanie kaustycznych roztworów może być pominięte.

Zalety Calnex® C:

 1. Posiada neutralny zapach.
 2. Nie jest agresywny dla metali takich jak stal szlachetna, czy aluminium.
 3. Wysoka szybkość odwapniania, zbliżona do uzyskiwanej przy stosowaniu kwasu solnego, kwasu azotowego i kwasu amidosulfonowego, bez negatywnego oddziaływania na środowisko.
 4. Małe ilości dozowanego środka dają zamierzony efekt.
 5. Zminimalizowane oddziaływanie korozyjne wobec metali i betonu.
 6. Brak toksyczności, fizjologicznie bezpieczny, ulega degradacji biologicznej.
 7. Tylko w nieznacznym stopniu zanieczyszcza wodę.
 8. Nie wprowadza do obiegu zanieczyszczeń metalami ciężkimi, nie powoduje wytrącania się osadów wapnia i kwasu cytrynowego z roztworu.

Posiada atest/świadectwo NIZP-PZH o nr B-BŻ-6071-12/19/D ważne do 22.03.2022 r

Calnex® C jest stosowany do czyszczenia i odwapniania powierzchni wykonanych z aluminium i stali szlachetnej w: fabrykach (maszyny, powierzchnie, wodne urządzenia grzejne, inżynieria sanitarna), przemyśle spożywczym, a także w gospodarstwach domowych, w głównych systemach wodnych takich jak systemy chłodzące, klimatyzacja i inne.

Dozowanie produktu jest zależne od siły przylegania osadów. Może być stosowany roztwór o rozcieńczeniu od 5% do 100% (czysty produkt). Zalecane stężenie 10% do 40%. Następnie należy przemyć czystą wodą o parametrach zależnych od zakresu zastosowań (od wody typowo przemysłowej do wody stosowanej przy wytwarzaniu żywności i napojów).

Metody stosowania: zanurzenie, spryskiwanie, oraz w obiegu cyrkulacji.

 

CARD 300 / CARD 400; CARD 200

nanoszenie na  powierzchnię, zanurzenie, spryskiwanie, w obiegu cyrkulacji

 

AquaCode® KCC A-E preparat dla systemów CIP

AquaCode® KCC AE jest dodatkiem dla urządzeń CIP (Cleaning-In-Place – systemy automatycznego czyszczenia i dezynfekcji) zarówno dla procesu mycia za pomocą kwasu jak i zasady. Jest produktem, który zapobiega powstawaniu piany i sklejaniu się kazeiny β-laktoglobuliny i α-lakto-albuminy oraz kwasów tłuszczowych.
AquaCode® KCC AE podnosi wydajność płynu myjącego, zapobiega odkładaniu się wapnia poprzez jego dyspersje w układach koloidalnych.
Produkt nie zawiera związków silikonu i jest wypłukiwany z urządzenia w 100%.
Polimery, stabilizator i zbijacz piany.
AquaCode® KCC AE ma zastosowanie jako dodatek do urządzeń CIP w przemyśle spożywczym, mleczarskim, przy produkcji napoi itd.
W zależności od stężenia roztworu ługu i koncentracji środka czyszczącego należy dozować od 0,01% do 0,5 %.
Jest możliwe maksymalne dozowanie do 2%
Przewodność właściwa nie zmienia się po dodaniu produktu.
Uprasza się o zapoznanie z zaleceniami w karcie bezpieczeństwa i etykietą produktu.
Chronić przed mrozem !
Nie przechowywać (składować) w temperaturze poniżej 5°C.

CALNEX® SIT usuwanie osadów organicznych / związków wapnia z powierzchni sit, układów rurowych

Calnex® SIT to produkt zbudowany na bazie wodnej, przeznaczony do usuwania zanieczyszczeń organicznych i kamienia wapiennego powstającego w procesach technologicznych.

Odpowiednio dobrane składniki produktu Calnex® SIT są w stanie rozpuścić 99,9% zanieczyszczeń jakie gromadzą się na powierzchni sita.
Stosowanie Calnex® SIT zalecane jest do usuwania zanieczyszczeń organicznych, tłuszczy, laktozy, fruktozy, maltozy oraz związków wapnia z powierzchni.

 

Wypełniacz

Calnex®R Nowy silny preparat do odkamieniania instalacji ze stali czarnej

Calnex®R to specjalistyczny środek do usuwania osadów wapiennych. Skład produktu stanowią między innymi buforowane kwasy. Posiada zdolność do utrzymywania stałej wartości pH (w określonych granicach), co pozwala na eliminację korozyjnych właściwości kwasów wobec metali. Produkt efektywnie czyści, odrdzewia oraz pasywuje powierzchnię stali.

Calnex® R usuwa wapno tak samo skutecznie jak kwas solny czy kwas amidosulfonowy, przy nieco mniejszej szybkości rozpuszczania.

Produkt nie ma zastosowania do czyszczenia urządzeń wykonanych z aluminium.

Najważniejsze zalety produktu Calnex® R:

 • Wysoka szybkość odwapniania podobna do zastosowań kwasów takich jak: solny, azotowy, amidosulfonowy, bez negatywnego oddziaływania produktu na środowisko.
 • Usuwa kamień kotłowy warstwowo, nie powoduje zalegania i zatorów w systemie.
 • Nietoksyczny, ulega degradacji biologicznej, bezpieczny fizjologicznie.
 • Zminimalizowane oddziaływanie korozyjne wobec metali i betonu.
 • Nie wprowadza do obiegu zanieczyszczeń metalami ciężkimi, nie powoduje wytrącania się osadów wapnia.
 • Tylko w nieznacznym stopniu zanieczyszcza wodę.

Zakres Zastosowań

Czyszczenie i odrdzewianie przemysłowych układów chłodniczych, grzewczych instalacji wodnych, maszyn, dużych powierzchni, inżynierii sanitarnej. Zalecany szczególnie dla instalacji wodnych wykonanych z: żeliwa, stali czarnej, staliwa, PCV, ceramiki, warunkowo mosiądzu.

Inne produkty AquaCode

AquaCode® KCOC
Bioxid®1236 środek dyspergującym do obiegów chłodniczych
AquaCode® KCK
AquaCode®KCK 02 L Środek lotny do uzdatniania wody w kotłach i wytwornicach pary
AquaCode® KCAS
AquaCode® KCMRO 016 kwaśny
BacterioActive®
BacterioActive® ANTYODOR PLUS Biodezodorant
CARD 100 ÷ 400
CARD 200, wydajność 3,1 m³/h,pojemność użytkowa zbiornika zarobowego 170 dm³
Urządzenia dozujące
Pompa dozująca VMSA 1501 MF
Kontakt

Karolina Jakubowska
Manager AquaCode

mobilny: +48 519 407 362
telefon: +48 22 835 05 05 / 109
e-mail: aqua@ct-card.pl

aqua-qr2 Marek Ptak
Główny Technolog

mobilny: +48 502 407 355
telefon: +48 22 835 05 05 / 109
e-mail: m.ptak@ct-card.pl

 

AquaCode  Dział obsługi Klienta

telefon: +48 22 835 05 05 / 105
e-mail: sales@ct-card.pl

CT CARD Znajdź nas

captcha2CT-CARD Sp. z o.o.
ul. Farysa 15 B, 01-971 Warszawa

telefon: +48 22 835 05 05
fax:        +48 22 835 28 14
e-mail:

pytania:bok@ct-card.pl

zamówienia: sales@ct-card.pl

CT-CARD Sp. z o.o.

l. Farysa 15 B, 01-971 Warszawa

telefon: +48 22 835 05 05
fax:        +48 22 835 28 14
e-mail: info@ct-card.pl

AquaCode Napisz do nas
[contact-form-7 404 "Not Found"]
Nasza pełna oferta